vizainfo

Робота в Польщі

Головна » Вакансії » в Польщі

Працевлаштування в Польщі

Сьогодні безліч людей в пошуках кращого життя і високооплачуваної роботи виїжджають за територію своєї країни. Такі пошуки закидають українців в самі різні частини нашої планети, але найчастіше в недалеку від нас Польщу. Що ж може запропонувати Польща нашим співгромадянам? Виявляється багато!

Робота в Польщі для українців супроводжується досить сприятливими умовами праці. Рекрутингові агентства (агентства з підбору персоналу) різних підприємств, фабрик і організацій охоче укладають трудові договори з нашими співвітчизниками.

Робота в Польщі

Що приховує і що дає Польща українцям

Українці відмінно зарекомендували себе у польського роботодавця такими якостями як: працьовитість, відповідальність, дисципліна.

Деякі підприємства вважають за краще брати на роботу виключно українських громадян, і вважають їх самими працьовитими. З урахуванням лояльного ставлення польських роботодавців, заробітки в Польщі стали дуже популярними серед українців!

Таким заробіткам сприяє сусіднє географічне розташування двох країн. А так як в Польщі рівень життя набагато вище, саме це і приваблює українських громадян. Разом з тим, це дає середньостатистичному українцеві грошовий дохід в сумі 800-1700 $ в місяць, причому за роботу, яка потребує висококваліфікованих навичок.

"Польща робота" - заголовок, який ви завжди знайдете в інтернеті!

Не так давно Польща стала членом Євросоюзу. У пошуках різноманітності і кращого життя польські громадяни їдуть на захід Європи: в Німеччину, Італію, Фінляндію і багато інших країн, тим самим звільняючи вакансії в Польщі для наших співвітчизників. Так що тепер робота знайдеться для кожного: від різноробочого до кваліфікованого фахівця.

Що ж дає і чим приваблює Польща українців:

  • Хорошою оплатою праці, стабільністю соціальної структури в країні, приналежністю до Євросоюзу і звичайно малою відстанню між нашими країнами.
  • Приваблює українських громадян за рахунок відмінної дії трудового законодавства. А також, якщо правильно оформлені документи, то і трудовий відпрацьований стаж в Польщі зараховується в пенсію громадян України.
  • Дає гарантований соціальний пакет.
  • Сприяє швидкому вивченню польської мови. Зі знанням мови працівникові платять на порядок більше, ніж працівнику, який не говорить польською мовою. Польська і українська мови дуже схожі, тому освоєння мови не буде проблемним.

Розглянувши навіть кілька переваг, стає зрозуміло, чому робота для українців в Польщі за останній рік стала ще популярнішою, а словосполучення "Польща робота" набуло значення стабільного працевлаштування, що дає гідний матеріальний стимул. Так що вже нікого не здивуєш тим, що сучасна Польща стала притулком для безлічі трудящих не тільки з України, Молдавії, Білорусії і безлічі інших країн. Адже польські фірми гарантують гідне проживання працівника, і дають йому можливість утримувати свою сім'ю, яка залишилася на Батьківщині.

Пропоновані вакансії

Працевлаштування може мати офіційний і неофіційний характер. Офіційне влаштування вимагає наявності дозвільного документа. Хоча перші півроку можна працювати без дозволу, що є позитивним аспектом перебування українця в Польщі.

Офіційне перебування має два варіанти:

  • Національна робоча віза;
  • Дозвільний документ на роботу та перебування в країні за типовою процедурою.

Важливо, що в першому випадку документи в місцеве правління подає роботодавець (без особистої присутності працівника), що є ще одним плюсом для українського працівника. У другому випадку навпаки - робітник повинен особисто подати документи на отримання дозволу на робочу діяльність не пізніше останнього дня офіційного перебування в країні. В цьому і є вагомий мінус даного варіанту, як для роботодавця, так і для працівника. Влаштування можливо по двох запропонованих варіантів, яким скористатися - вирішувати майбутньому українському мігранту, в залежності від запропонованих умов праці.

Варіанти, або яким вакансіям віддати перевагу?

Польща пропонує безліч різноманітних вакансій, які підійдуть і для людей без досвіду роботи, і для кваліфікованих працівників.

Наприклад, польські роботодавці охоче беруть українських чоловіків на місця водіїв-далекобійників з відмінною оплатою праці. Молоді хлопці частіше влаштовуються офіціантами в ресторани і кафе, будівельниками і різноробочими; користується попитом професія кухаря і технолога.

Робота для жінок так само різноманітна. Це покоївки, няні для дітей, доглядальниці для літніх людей, помічник кухаря, швачка або працівник на підприємство.

Що приховує оголошення "Польща робота на сезон"?

Вакансії в Польщі мають і сезонний характер. В інтернеті та газетах ви частенько можете побачити оголошення «Сезонна робота Польща», але ж багато хто не знає, в чому полягає суть такої роботи.

Наприклад, влітку з'являється багато вакансій по збору овочів і фруктів або допомоги на фермі. У таких випадках роботодавцями найчастіше виступають фермерські господарства, які одночасно вирішують питання і з проживанням. Адже, як правило, працівники проживають на фермі. Так що влітку робота для українців може стати відмінним заробітком, який не вимагає додаткових витрат і прогодувати вас весь рік.

Іноді зустрічається і сезонна робота на весну! Частенько літні жителі країни дають оголошення "Весняна робота Польща" і шукають помічників по посадці врожаю. Так що варіанти поїхати в Польщу на час завжди є, варто тільки їх пошукати.

Варіанти проживання та цінова політика Польщі

При працевлаштуванні в Польщі потрібно прекрасно розуміти, що у вас можуть бути додаткові витрати, наприклад, на проживання, харчування чи одяг. Та й працювати ви будете не кожен день, так що розваги теж потрапляють в список витрат.

Для економії коштів на проживання, краще розглядати вакансії від роботодавця, з наданням житла, як правило, в гуртожитку. Для жінок не виключає варіанти трудових угод з проживанням та харчуванням в сім'ї роботодавця, найчастіше безкоштовним. Такі умови роботи характерні для вакансій гувернанток, кухарів, домробітниць і доглядальниць.

Якщо ви все-таки працюєте на загальних умовах, і вам необхідно самостійно купувати продукти, то слід зазначити, що продуктові супермаркети в Польщі пропонують багатий асортимент якісних і натуральних продуктів, ціна яких така ж, як і в Україні. А ось з житлом доведеться трохи напружитися, адже знімати квартиру одному буде дуже дорого.