vizainfo

Працевлаштування в Німеччині

Головна » Вакансії » в Німеччині

Працевлаштування в Німеччині

Ця країна має не тільки найбільшу в Європі і четверту за величиною в світі економіку, а й є найважливішим учасником міжнародних відносин, тобто сприяє врегулюванню найважливіших політичних і соціальних проблем світової спільноти. Німецькі вузи пропонують якісну і престижну освіту, що підтверджується великою кількістю кваліфікованих працівників серед місцевих жителів. Населення Німеччини в 2019 році становить близько 82,2 млн осіб. При цьому рівень безробіття всього 3,3%.

Робота в Німеччині

Робота в Німеччині для українців, білорусів та інших громадян з країн СНД в 2019 році пов'язана з високим рівнем конкуренції. По суті, найбільш реальні шанси на працевлаштування мають кваліфіковані фахівці, які мають технічні професії, наприклад, інженери або працівники в сфері інформаційних технологій.

Тут досить жорстке законодавство щодо трудових мігрантів, багато в чому це пов'язано з міграційною кризою останніх років, а також напливом іноземців з таких країн, як Польща і Туреччина.

Проте пошук роботи в цій країні як і раніше актуальний і потік претендентів з-за кордону, включаючи Україну і Росію, в цю країну не зменшується. В принципі, місцева влада зацікавлена в залученні іноземних фахівців для підтримки зростання економіки. Крім того, уряд всіляко стимулює приплив іноземних інвестицій в країну, а ведення бізнесу може бути дуже прибутковим. Німецька інфраструктура практично ідеальна, зарплати одні з найвищих в ЄС, охорона здоров'я на вищому рівні, відмінний соціальний пакет - все це створює додаткові передумови для трудової міграції до Німеччини.

Місцеві чиновники суворо стежать за виконанням роботодавцями трудового законодавства, зокрема з надання співробітникам різних пільг та іншого соціального забезпечення. У свою чергу, працівники платять значні податки, які можуть досягати 50% від отримуваного доходу.

Основна проблема іноземців з країн СНД при пошуку вакансії полягає в необхідності отримання дозволу на роботу. Адже громадяни ЄС або Швейцарії мають право на вільне працевлаштування на німецькому ринку праці без будь-яких особливих обмежень, а за умови тривалого перебування оформлюється тільки вид на проживання (ВНЖ). Працевлаштування для українців в більшості випадків означає пошук робочого місця ще до переїзду в країну.

Важливо. У 2020 році в цій державі повинен вступити в силу закон «Про імміграцію кваліфікованих працівників», згідно з яким у трудових мігрантів з усього світу (за певних умов) з'явиться можливість приїхати в країну на термін до шести місяців з метою пошуку роботи, а вимога про пріоритетний найм громадян Німеччини і Європейського Союзу буде скасовано. Тобто, зникнуть деякі бюрократичні перешкоди для приїзду іноземців з третіх країн.

Як виїхати на роботу в Німеччину

Ідеальним варіантом для висококласних фахівців з країн СНД є оформлення блакитної карти ЄС (Blue Card ЕU). Цей варіант трудової міграції до Німеччини можна винести в окрему категорію. Обов'язкові умови для отримання блакитної карти ЄС в 2019 році - це вища освіта і річна заробітна плата не менше 53,6 тисяч євро на рік.

У деяких видах дефіцитних професій, наприклад, в області IT, медицини, математики або природничих наук дозволяється зниження цього рівня до 41 808 евро. Спочатку Блакитна карта ЄС видається на 4 роки або на термін дії трудового контракту плюс 3 місяці. Після 2-3 років трудової діяльності можна отримати статус постійного жителя (Niederlassungserlaubnis). За винятком особливих випадків, німецьке громадянство видається після не менше 8-річного постійного проживання в країні.